Article template článek

Kdo stojí za B•Side a jaký jeho příběh?

Abychom mohli odpovědět na tuhle otázku, musíme se podívat až do roku 2017, kdy jsme já (Jirka Kilingr) společně s Honzou Maršálkem a lékařem Honzou Hiblbauerem založili projekt TopAtlet. Tehdy jsme měli vizi pomáhat sportovcům zlepšovat jeijch výkon na základě komplexního testování. Od té doby jsme pracovali a pracujeme s desítkami profesionálních sportovců a děláme maximum proto, abychom jim pomohli se zlepšit.

Tak to jsme my

Na vrcholu sportovního výkonu je však nutné plánovat i regeneraci a odpočinek. Není nic horšího, než když příliš motivovaný sportovec dlouhodobě přehání trénink a nedbá na regeneraci. Výkonnost jde dolů a často může přijít nemoc i zranění.

S Honzou Maršálkem jsme v roce 2019 začali uvažovat nad tím, jak regeneraci zefektivnit. Jak pomoci sportovcům mít rychlejší a efektivnější odpočinek. Jak mít kvalitnější spánek a lepší odolnost vůči stresu. Rozhodli jsme se vyvinout vlastní doplněk stravy. Chtěli jsme, aby byl unikátní. Aby lidem skutečně pomáhal. Mnoho lidí nás odrazovalo, protože je přeci trh s doplňky stravy přeplněný a není možné, abychom uspěli. My jsme však věřili, že to s čím chceme přijít, ma smysl a neúspěch pro nás nepřipadal v úvahu. Následovalo několik měsíců, kdy Honza ležel ve studiích a hledal vhodné látky, které by zajistili požadovaný účinek a já řešil věci okolo realizace a že jich nebylo málo.

Po půl roce a několika kritických momentech, jsme projekt B•Side dotáhli do zdárného konce a dorazilo nám prvních 1111 balení. Slovy lze jen těžko vyjádřit pocit vděčnosti a radosti, který jsme měli, když od vás začaly chodit první zprávy o tom, jak díky B•Side lépe spíte, lépe se učíte a dokonce máte lepší náladu. B•Side je na světě od listopadu 2019 a pomáhá nejen sportovcům zvyšovat fyzický výkon, studentům a mentálně vytíženým lidem se lépe soustředit a zaostřit mysl, ale i obyčejným lidem, kteří chtějí mít klidný spánek a lépe zvládat stres.

Kdo je Jan Maršálek?

Honza Maršálek

Díky dlouhé historii v bojových sportech jsem získal dobrý cit pro význam síly a kondice ve sportu. Nedostatek vědomostí a metodiky ve vlastním sportu mě nakonec přivedl k myšlence studovat kondiční trénink na vysoké škole a později i v zahraničí, kde jsem se také seznámil s mnoha laboratorními testy. Po ukončení studií jsem začal působit jako kondiční trenér projektu TopAtlet a také v HC Dynamo Pardubice. V létě 2018 jsem se vrátil naplno do tréninku a nyní se věnuji profesionálnímu boxu. Mojí přidruženou vášní je studium výživy a životního stylu nejen pro sportovní výkon, ale i pro zdraví či léčbu různých onemocnění. Čtu vědeckou zahraniční literaturu a sleduji mnoho dalších zdrojů, abych měl stále nejnovější informace o tom, co můžeme pro naše zdraví a výkonnost udělat. S výživou a suplementací radím vrcholovým sportovcům, manažerům, ale také nemocným lidem nebo matkám dětí s různými poruchami. Jsem také držitelem certifikátu PN1 od světově uznávané společnosti Precision Nutrition USA.

insta_marsalek

Kdo je Jiří Kilingr?

Jirka Kilingr

Díky rodičům mám od dětství kladný vztah k pohybu a celý svůj život sportuji. Věnoval jsem se boxu, silovému trojboji, crossfitu i brazilskému jiujitsu. Nikdy jsem žádný ze sportů nedělal na vrcholové úrovni, ale spíš pro radost z pohybu. Později mě začalo zajímat jakým způsobem se liší nároky různých sportů, ale i různých životních stylů na lidské tělo. Chtěl jsem zjistit, jak by se měl člověk ke svému tělu chovat, aby mu sloužilo dlouhodobě, ale zároveň, aby dosahoval nadprůměrných výkonů. I dnes mě baví na tyto otázky hledat odpověď a možná i proto mám rád svou práci trenéra.

Jako silově kondiční trénér připravuji zápasníky v Reinders MMA a zároveň působím v Hradci Králové v TopAtlet Tréninkovém Centru, kde se věnuji přípravě profesionálních sportovců, lidem kteří se chtějí udržovat v dobré formě při náročném zaměstnání, ale i lidem, kteří se po zranění vrací k pohybu. Na práci trenéra mi přijde nejlepší radost klientů z dosažení stanovených cílů. Pomáhat ostatním naplňovat jejich přirozený potenciál je podle mě nejlepší práce na světe a díky B•Side je lidí, kterým můžeme pomoci daleko více.

insta_kilinger