Article template článek

Kdo stojí za B•Side a jaký jeho příběh?

Abychom mohli odpovědět na tuhle otázku, musíme se podívat až do roku 2017, kdy jsme já (Jirka Kilingr) společně s Honzou Maršálkem a lékařem Honzou Hiblbauerem založili projekt TopAtlet. Tehdy jsme měli vizi pomáhat sportovcům zlepšovat jeijch výkon na základě komplexního testování. Od té doby jsme pracovali a pracujeme s desítkami profesionálních sportovců a děláme maximum proto, abychom jim pomohli se zlepšit.

Tak to jsme my

Na vrcholu sportovního výkonu je však nutné plánovat i regeneraci a odpočinek. Není nic horšího, než když příliš motivovaný sportovec dlouhodobě přehání trénink a nedbá na regeneraci. Výkonnost jde dolů a často může přijít nemoc i zranění.

S Honzou Maršálkem jsme v roce 2019 začali uvažovat nad tím, jak regeneraci zefektivnit. Jak pomoci sportovcům mít rychlejší a efektivnější odpočinek. Jak mít kvalitnější spánek a lepší odolnost vůči stresu. Rozhodli jsme se vyvinout vlastní doplněk stravy. Chtěli jsme, aby byl unikátní. Aby lidem skutečně pomáhal. Mnoho lidí nás odrazovalo, protože je přeci trh s doplňky stravy přeplněný a není možné, abychom uspěli. My jsme však věřili, že to s čím chceme přijít, ma smysl a neúspěch pro nás nepřipadal v úvahu. Následovalo několik měsíců, kdy Honza ležel ve studiích a hledal vhodné látky, které by zajistili požadovaný účinek a já řešil věci okolo realizace a že jich nebylo málo.

Po půl roce a několika kritických momentech, jsme projekt B•Side dotáhli do zdárného konce a dorazilo nám prvních 1111 balení. Slovy lze jen těžko vyjádřit pocit vděčnosti a radosti, který jsme měli, když od vás začaly chodit první zprávy o tom, jak díky B•Side lépe spíte, lépe se učíte a dokonce máte lepší náladu. B•Side je na světě od listopadu 2019 a pomáhá nejen sportovcům zvyšovat fyzický výkon, studentům a mentálně vytíženým lidem se lépe soustředit a zaostřit mysl, ale i obyčejným lidem, kteří chtějí mít klidný spánek a lépe zvládat stres.

Kdo je Jan Maršálek?

Honza Maršálek

Díky dlouhé historii v bojových sportech jsem získal dobrý cit pro význam síly a kondice ve sportu. Nedostatek vědomostí a metodiky ve vlastním sportu mě nakonec přivedl k myšlence studovat kondiční trénink na vysoké škole a později i v zahraničí, kde jsem se také seznámil s mnoha laboratorními testy. Po ukončení studií jsem začal působit jako kondiční trenér projektu TopAtlet a také v HC Dynamo Pardubice. V létě 2018 jsem se vrátil naplno do tréninku a nyní se věnuji profesionálnímu boxu. Mojí přidruženou vášní je studium výživy a životního stylu nejen pro sportovní výkon, ale i pro zdraví či léčbu různých onemocnění. Čtu vědeckou zahraniční literaturu a sleduji mnoho dalších zdrojů, abych měl stále nejnovější informace o tom, co můžeme pro naše zdraví a výkonnost udělat. S výživou a suplementací radím vrcholovým sportovcům, manažerům, ale také nemocným lidem nebo matkám dětí s různými poruchami. Jsem také držitelem certifikátu PN1 od světově uznávané společnosti Precision Nutrition USA.

insta_marsalek

Kdo je Jiří Kilingr?

Jirka Kilingr

Díky rodičům mám od dětství kladný vztah k pohybu a celý svůj život sportuji. Věnoval jsem se boxu, silovému trojboji, crossfitu i brazilskému jiujitsu. Nikdy jsem žádný ze sportů nedělal na vrcholové úrovni, ale spíš pro radost z pohybu. Později mě začalo zajímat jakým způsobem se liší nároky různých sportů, ale i různých životních stylů na lidské tělo. Chtěl jsem zjistit, jak by se měl člověk ke svému tělu chovat, aby mu sloužilo dlouhodobě, ale zároveň, aby dosahoval nadprůměrných výkonů. I dnes mě baví na tyto otázky hledat odpověď a možná i proto mám rád svou práci trenéra.

Jako silově kondiční trénér připravuji zápasníky v Reinders MMA a zároveň působím v Hradci Králové v TopAtlet Tréninkovém Centru, kde se věnuji přípravě profesionálních sportovců, lidem kteří se chtějí udržovat v dobré formě při náročném zaměstnání, ale i lidem, kteří se po zranění vrací k pohybu. Na práci trenéra mi přijde nejlepší radost klientů z dosažení stanovených cílů. Pomáhat ostatním naplňovat jejich přirozený potenciál je podle mě nejlepší práce na světe a díky B•Side je lidí, kterým můžeme pomoci daleko více.

insta_kilinger

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení